Баварські нотатки: Нойшвайштайн

Як можна не любити Disney? Білий замок на блакитному фоні – це про дитячу казку, якісну графіку, культовий світ дитячої мультиплікації. А ще про мрії. Наприклад, як у мене – опинитись у замку Сплячої красуні.

Всесвіт любить мене: мало того, що мультяшний замок існує, так я там ще й побувала! Як після цього не вірити в дива?!

Нойшвайштайн – найбільш відомий і красивий замок Німеччини. Збудований останнім королем Баварії Людвігом ІІ на знак пошани до композитора Ріхарда Вагнера. На цьому я закінчу нудний історичний екскурс і перейду до цікавішого. Або практичнішого.

Користуючись Bayern Ticket, про які вже писала, ми доїхали потягом з Мюнхена до Ф’юсена. Біля вокзалу – повно автобусів, що їдуть безпосередньо до замку (дорога автобусом займає 15 хв., тож можна взяти велосипед на прокат, або навіть дійти пішки). Bayern Ticket дає право на безкоштовний проїзд в автобусі.

І якщо черг на посадку в автобус практично немає (рейсів більше ніж достатньо), то в каси доведеться стояти вічність. Або ж не гратися в печерних людей і купити квитки через інтернет на офіційному сайті Нойшвайштайну. Саме це зекономило нам купу часу. Важливо: якщо ви забронювали квитки, але не забрали їх – з картки стягнуть подвійну вартість. Враховуючи кількість бажаючих потрапити в замки – це справедливо.

Ми взяли квитки на екскурсії у два замки: Швангау (там і жив Людвіг ІІ, спостерігаючи через підзорну трубу за спорудженням нового “дому”) і Нойшвайштайн. Оскільки вхід строго на конкретний час, ми гуляли територією навколо озера, дивились на натовпи туристів, пили каву, дихали повітрям. І все ж, четвертий день мандрівки дався взнаки: емоційна і фізична виснаженість явно заважали сповна насолоджуватись новим місцем. Усе, чого я найбільше хотіла – сидіти, спати, і щоб мене ніхто не чіпав.

Але найкраще у подорожах те, що лишається після них. Спогади і враження. Зараз я не пам’ятаю ту втому, але відчуваю натхнення від краси Альп і природи навколо. Не буду наполягати на тому, що екскурсія всередину замків – обов’язкова. Усі кімнати, в яких ми побували, нагадують відомий українцям “пшонка-style”: позолота, ошатність, масивність. Усе, що вказує на манію величі власника. Гидко. Нічого спільного з “красою” не має. Принаймні, у моєму розумінні.

Нойшвайштайн у перекладі з німецької означає “нова лебедина скеля”. Власник замку – Людвіг ІІ – в інтер’єрі палацу використав ілюстрації до опер Вагнера та старовинних німецьких легенд. І саме “лебединий мотив” – центральний образ. І не просто так: лебідь – геральдичний птах старовинного роду Швангау, до якого був приналежний Людвіг ІІ.

Advertisements

One thought on “Баварські нотатки: Нойшвайштайн”

  1. На цьому я закінчу нудний історичний екскурс – він не нудний! =(

    https://dzvinkaua.files.wordpress.com/2018/05/img_5143.jpg?w=300&h=300 – ось від таких фото я ладна ридати, це безмежно гарно

    а у замку неможна фоткати? дуже хотілося б подивитися на пшонка-стайл, чи то вагнер-стайл… судячи з музики Вагнера там все має будти таке…

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s