Альпійські нотатки: Зальцбург

Розглядаючи мапу і плануючи маршрут подорожі, вагались між північною та південною частинами Німеччини. Сумніви відпали, щойно ми зрозуміли: з Баварії можна доїхати до Альп. А відмовитись від побачення з гірським масивом –  неможливо.


Два (з п’яти!) днів подорожі віддали Альпам. І не пожалкували. Усе – починаючи з виду на гори з вікна потяга, закінчуючи прогулянками біля гірського озера – лишило потужні враження.

З Мюнхена, користуючись Bayern Ticket, виїхали потягом до австрійського міста Зальцбург. Різниця між Німеччиною і Австрією фактично непомітна. Єдине, що говорить про перебування саме в Австрії – це культ Моцарта. Особливо тут, у Зальцбургу, його рідному місті… Вольфган Амадей Моцарт дивиться на тебе звідусіль: з коробок з цукерками, з магнітів, з сувенірів, з плакатів, з пляшок з лікером. Культ особи, не інакше!

Зальцбург – акуратне, чисте, приємне місто. Загалом, які і всі австрійські/німецькі міста. Парки з зеленню і квітами, набережна річки з ліхтарями, церкви і площі. Здається, що час зупинився: так спокійно і затишно!

Місто – це круто, але банально. Поруч – Альпи! Щоб побачити їх ближче, ми пішли на екскурсію у фортецю Гогензальцбург, що на горі Фестунг. Це одна з найбільших середньовічних фортець Європи, до якої можна піднятись на фунікулері або ж пішки. Усередині – велика територія з десятками оглядових площадок, wi-fi, чистими безкоштовними WC, ресторанами, магазинами… Клієнтоорієнтованість на вищому рівні 🙂

Екскурсія фортецею триває недовго, але подивитись на інтер’єр кімнат, дізнатись історичні факти, оглянути музеї – встигнете. Особливо довго я “зависла” у музеї зброї І Світової війни.

Але буду відвертою: найсильніші враження – від обіду у ресторані на території фортеці. Свіже повітря, вид на Альпи, смачна традиційна їжа і… кава з лікером “Моцарт”! Рік тому у Відні ми вже пили цю каву і твердо вирішили, що хочемо повторити. Вирішили – здійснили 🙂 Коротше, це дійсно найкращий обід, який у мене був!

Після фортеці ми зрозуміли, що у Зальцбургу більше немає що робити. Пішли до залізничної станції і поїхали в напрямку Мюнхена. Вийшли раніше місця призначення, щоб прогулятись до озера Кімзеє і посидіти біля порту. Сутінки, кораблі, ліхтарі, озеро, чайки, шоколад… Якби не спішили на потяг – точно лишились би там надовго: на озері є острови з монастирем і палацом, до яких можна дістатись паромом. Наступного разу 😉

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s