British Council. Мій досвід вивчення англійської

Варто б написати цей пост in english, але витрачені зусилля не виправдають себе – ніхто ж не читатиме! Отже, зійдемось на тому, що мені – лінь писати, вам – лінь читати. Ця підступна лінь переслідує нас скрізь і завжди, з нею доводиться боротись усіма доступними засобами, аби тільки почати діяти. І коли вдається перемогти – пишайтесь собою.

Я, наприклад, пишаюсь тим, що вольовим зусиллям таки пішла вивчати англійську мову. Власне, цей текст – про досвід навчання у British Council.

Кілька разів я починала вивчати англійську самостійно, і щоразу це було “серйозно”, але не довготривало. Не було ні програми, ні системи, ні чіткого розуміння як її вчити. Можна, звісно, дивитись серіали, читати тексти, зависати на сайтах з граматики, але, як на мене, це не ефективно. Зрозумівши це, поставила ціль: знайти і оплатити мовні курси, а тоді – не лишиться іншого виходу, окрім як відвідувати їх. Шкодувати грошей на власний розвиток і освіту – це не найкращий спосіб заощадити. Краще інвестувати в себе – потім повернеться.

Чому British Council?

Найперше, що стало визначальним критерієм – система MyClass. Особливість полягає в тому, що ти сам обираєш зручний час для своїх занять. Є розклад (зазвичай 3-4 заняття на день), дивишся на нього і “book” зручний час. Дехто обирає за іншим критерієм: цікава тема чи улюблений викладач. У моєму ж випадку, така система стала ідеальною саме через ненормованість робочого графіку.

Якщо скасуєш бронь за 24 години чи раніше, – заняття не стягнеться з “балансу”, пізніше – буде списано. Усього – 60 занять по 2 години. Їх вартість залежить від того, як довго хочеш проходити курс: 6, 9 чи 12 місяців. Чим довше – тим дорожче. Тут варто оцінити свої можливості, щоб встигнути відвідати всі заняття за відведений період.

З чого почати?

По-перше, забронювати час для вступного іспиту. По-друге, прийти на Контрактову площу, знайти будівлю British Council і звернутись на ресепшн. Вас відведуть в аудиторію, дадуть письмові завдання. На роботу з ними є одна година. Після цього – коротка співбесіда, аби визначити рівень знань. Вас направлять до відділу роботи з клієнтами, де запропонують обрати потрібні курси. Видадуть рахунок і після оплати – ласкаво просимо. Щодо ціни, то вона, здається, не більша за провідні англомовні школи чи курси в Києві.

Формат занять

MyClass – це групові заняття, але робота в парах чи групах дозволяє максимально практикувати розмовну англійську. Є два типи занять, однакові а структурою (включають language focus, listening, grammar, speaking), але з різним фінальним завданням: або домашнє завдання (рекомендовані посилання, граматика, інше) або ж написання тексту на задану тему. Чомусь останні – “письмові” – не користуються великою популярністю. Усім лінь писати і відправляти текст викладачу 🙂

Можна відвідувати безкоштовні speaking clubs та перегляд фільмів, але я так і не дійшла туди. Можливо, ще все попереду.

Результат

Я почала говорити. Більше не боюсь помилитись. Викладачі виправляють лише грубі помилки, ігноруючи дрібні. Таким чином, починаєш відчувати себе впевненіше і активно розмовляти. Усе спілкування відбувається винятково англійською.

Обов’язково продовжу навчання. Сподіваюсь, уже на рівні Advanced.

Мінуси

Одного разу я не змогла прийти на заброньоване заняття, тому що за дві години до початку мене вкусив собака. Була вимушена їхати в травмпункт, де спеціально взяла довідку. На жаль, хоч адміністрація і заявляє про можливість “повернути” пропущене заняття з причини хвороби, моє звернення проігнорували. Бажання “розбиратись” не було.

Одну з моїх письмових робіт викладач так і не перевірила. Знову ж таки, я не розбиралась 🙂

Наостанок, скажу про дивну систему роботи кафе. Треба придбати спеціальну картку, поповнити її на ресепшні, а тоді – з неї будуть списувати гроші. Я так і не купила ту картку, бо як на мене – це не зручно. Простіше купити каву десь поблизу 🙂

Advertisements

One thought on “British Council. Мій досвід вивчення англійської”

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s