Теорія відносності, історія і 9 травня

Зі шкільного курсу фізики (або власного досвіду), ми знаємо: усе в світі відносно. Уявімо ситуацію: ми їдемо в потязі. Відносно стакану з чаєм на столі, ми в стані спокою. Відносно дерева за вікном – рухаємось. Уся “фішка” в тому, яку точку відліку обрати. Відносно чого оцінювати події, ситуації, явища?На 9 травня можна поглянути під різними кутами. Наприклад, є радянська система координат, а є українська. Перша – це якраз площина сучасної Росії, яка вважає себе послідовницею Радянського Союзу і продовжує підтримувати традиції і погляди періоду СРСР.  Для неї – природньо святкувати 9 травня. Для нас, українців, – небезпечно. Невипадково радянська символіка – червоні прапори, георгіївські стрічки, зірки – використовуються сепаратистами на Донбасі. До українців говорять звичною, близькою мовою, оперуючи радянськими міфами та поняттями.

Спільні свята – це елемент “єднання”, спроба Росії утримати під впливом пострадянські країни, опираючись на “спільну історію”. Але застрягати в минулому – це означає НЕ будувати майбутнє. Сьогодні ж орієнтиром для України є побудова національної, незалежної і суверенної держави. 

Тому точкою відліку має стати усвідомлення Другої світової як війни, в якій Україні довелось стати учасником, що призвело до великих людських та матеріальних втрат. Святкувати перемогу СРСР, “імперії-привида”, вже неіснуючого утворення, – це шкідливо для України, що прагне до незалежності.

Ми повинні чітко усвідомити кілька простих істин:

  1. Друга світова війна не є вітчизняною. Наша Вітчизна – незалежна Україна, а не СРСР. Вітчизняна війна триває саме ЗАРАЗ, адже Україна обороняється від російської агресії.
  2. Ветерани Другої світової війни заслуговують на повагу і шану не більше і не менше, ніж ветерани воєн в Іраку, Афганістані, бійці УПА чи Карпатської Січі, або ж сучасної російсько-української війни.
  3. У день закінчення Другої світової, ми не маємо ніякого морального права святкувати. Правильно – це тихо пом’янути всіх жертв. Без портрета Сталіна чи червоного прапора.
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s