Що визначає особистість

Говорять, що кожна людина – особистість. Можливо. Але я вважаю, що це не зовсім так. Спробую окреслити кілька головних критеріїв, які визначають наявність у людині внутрішнього стержня (а це я і називаю “особистістю”). Звісно, це лише теорія. Чи існують люди з таким “набором” в житті – хороше запитання, на яке не маю відповіді.

Особистість має сформований світогляд і власну думку про будь-які події, ситуації, процеси – від дрібних побутових звичок (харчування, сон, робота, відпочинок і т.д.) до геополітичних процесів. Ні, це не означає, що вона орієнтується в усьому як “експерт”, а те, що все може звірити з шаблоном своїх цінностей, пропустити через світогляд і зробити висновок. При чому, може логічно пояснити і відстояти свою позицію. Про послідовність годі й говорити. Особистість не може різко змінити світогляд. Допускаю незначні коливання, але з комуніста перетворитись у націоналіста – ні.

Лідери думок не здатні впливати на особистість. Так, вона стежить, наприклад, у  Facebook чи Instagram, за тими, хто чимось зацікавив її. Але якщо більшість людей з часом підпадає під вплив інформаційних потоків лідера думки, то особистість залишиться “незламною”. Маніпулювати нею не вийде.

Особистість ретельно підбирає своє оточення. Вона відсікає тих, хто “тягне вниз”, надаючи перевагу успішнішим, розумнішим, впливовішим.

Вона постійно вчиться, ставить і досягає цілі і…не відпочиває. У класичному розумінні на кшталт “полежати на дивані, зробити паузу, забити” – відпочинок їй не потрібен. Зміна активності, місця, оточення, пріоритетів – ось це дає їй енергію і сили. Постійний рух.

Самодостатність – ще один критерій. Потреби шукати компанію просто немає. Наодинці з собою – завжди комфортно, спокійно і приємно. Крім того, немає потреби комусь щось доводити чи демонструвати. Єдина людина, якій звітує особистість, – вона сама. Простенький приклад: особистість може прокинутись о 5 ранку, пробігти 15 км насамоті (і їй не буде нудно!) і нікому про це не сказати. Навіть якщо “лідери думок” будуть постити в Facebook скріншоти зі своїх тренувань, закликаючи аудиторію робити те саме.

Особистість усе робить усвідомлено. Вона чітко знає, чого хоче від життя і яким чином цього можна досягти. Будь-яка її дія звершується з чітким розумінням: чому, навіщо, і що це дасть. Також її відрізняє системність – вона не вміє “забивати”.

А ще ніколи не заздрить: чужі успіхи її радують і стимулюють досягати нових висот.  Чи треба говорити, що самооцінка особистості – неодмінно висока, а ставлення до життя – позитивне?…

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s