Чому варто подивитись “Живу”. Без спойлерів

Щойно у новинній стрічці FB з’явився анонс стрічки “Жива”, одразу пообіцяла собі сходити в кінотеатр. Я і так часто там буваю (бо люблю), але на українські фільми – просто біжу. Так сталось і цього разу 🙂

Сюжет розповідає історію карпатської дівчини, яка бачить віщі сни і майбутнє. Прототип головної героїні – член УПА Анна Попович (1925 – 2015). Була зв’язковою, друкаркою, кухарем. У 1951 в бою з підрозділом радянських органів держбезпеки була важко поранена і потрапила в полон. Пізніше була звільнена своїми соратниками. Вдруге заарештована в 1954 році і засуджена до 25 років позбавлення волі (згодом термін скорочений до 10 років). Зйомки кінострічки проходили на території Івано-Франківської області, в Карпатах, частина Горган.

По-перше, “Жива” – це історія моєї нації. Не знаю кращого способу актуалізувати для молоді тему боротьби УПА, ніж зняти фільм. Та ще й про любов.

Усі ж люблять кіно (і любов)! Проводити вихідний в кінотеатрі з відром попкорну, або ж вдома за ноутбуком – популярний спосіб відпочинку. І якщо фільм хороший, він надихає читати, вивчати, розуміти тему глибше. Це не підручник з історії, який абітурієнт відкриє під час підготовки до ЗНО (у найкращому випадку) і забуде все, що прочитав, майже одразу. А ось цікаво подану інформацію – явно запам’ятає.

По-друге, “Жива” – професійно зроблений, якісний продукт. Знайома з роботами Тараса Химича і жодного разу не розчарувалась у його таланті. Він не просто знімає документальні фільми на маловідомі пересічному українцю (що вже казати про неукраїнців!) історичні події, так ще й робить це “на відмінно”.

По-третє, “Жива” – це порція естетичної насолоди. Хоч я і далека від операторської роботи, але я ж дівчинка, а значить – красу помічаю 🙂 авторитетно заявляю: знято красиво. Пейзажі, актори, ракурси, натуральність кривавих/любовних сцен не дають можливості відірватись від екрану. Окремої уваги заслуговує місце, де розгортаються події: Українські Карпати живописні самі по собі, але якщо до природного пейзажу додати професійну зйомку… Власне, про красу неможливо розповісти, краще дивіться власними очима.

По-четверте, “Жива” – це дійсно цікаво! Об’єктивно: інколи здається, що фільм триває вічність і все, про що ти думаєш – “а коли вже кінець?”. Якщо дивлюсь на годинник – значить, фільм нудний. Але під час “Живої” я постійно перебувала у напрузі. Сюжет розгортається поступово, деякі моменти абсолютно незрозумілі. “А що далі? А чому так? Ну покажіть уже!”.

Список можна продовжувати, але основне, здається, сказала.

Де подивитись? Тут.

Свій до свого по своє! 😉

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s