Чому бути “відважним” круто

Якщо у твоєму житті щось не так – ти сам винен. І ніяких “але”. Це абсолют, аксіома, називай як хочеш, але суть від цього не зміниться: ти – господар і відповідальний за все, що оточує і коїться з тобою.

Шукати виправдання, нити, заздрити, вважати, що “однокласниці Олі пощастило більше, бо в неї багаті батьки” – найбільший самообман твого життя. Головна проблема “не такого життя” – це страх покинути зону комфорту, перебороти свої страхи і почати діяти.

Як зробити перший крок? Розповім про один хороший варіант – табір “Відвага”. Не дарма його називають “табором волі і характеру”. Тут відсутні поняття відпочинку, вільного часу, демократії. Натомість – залізна дисципліна, тоталітаризм, накази та їх блискавичне виконання. Хоч я дуже ціную свободу, але десять днів її відсутності загартовують і змінюють світогляд так, як ніщо інше. Тут ти зрозумієш, що немає нічого неможливого – є тільки велике бажання, яке переростає в ціль, а та – в дію. Наведу кілька прикладів.

Боїшся дати комусь в обличчя або отримати зламаний ніс від удару суперника? Спробуй. Бокс на “Відвазі” не лишає вибору нікому: б’ється кожен. І вже після перших ударів кров ллється на всі боки, але тобі байдуже: азарт і адреналін не дають спинитись. Після бою – відчуття перемоги над собою і розуміння: я це зробив.

Думаєш, що пройти 50 км нічними болотами під зливою – це неможливо? Встань і піди. Коли дорога буде здаватись безкінечною, ти зрадієш хоча б тому, що вона є. І мозолі на ногах – не перешкода, якщо ти твердо вирішив: я дійду (бо іншого виходу немає!).

Ніколи не грав в чоловічу гру регбі? Вперед! Забудь, що ти важиш 40 кг чи маєш перелом руки – нічого не має значення. Бери м’яч і біжи, аж поки тебе не зіб’ють з ніг і відчуєш біль – навіть тоді адреналін накаже рухатись вперед.

Думаєш, що встигнути прибрати в наметі, помитись в річці, почистити зуби та перевдягтись за 7 хвилин нереально? Та в тебе ще й час лишиться! Чіткий розпорядок дня – і ти зрозумієш, скільки ж часу (у звичайному житті) витрачаєш дарма!

“Відвага” – це спосіб активізувати себе. Зрозуміти, що все залежить тільки від тебе. “Будь твердий до себе і будеш справедливий” – ось і все.

Табір побудовано на націоналістичному світогляді. Усе, що відбувається на “Відвазі” – сприяє вихованню націоналіста. І я навіть не про щоденне виконання Гімну України та Гімну ОУН, червоно-чорний та жовто-блакитний прапори, гасло “Україна – понад усе!”, вишкільну систему УПА… Усі елементи програми – будь то сценки перед прийомом їжі, день аскетизму, нічні алярми чи вечірні ватри з піснями – спрямовані на формування сильної, вольової особистості – лідера, успішного та відповідального громадянина.

Чому націоналізм? Я довго шукала відповідь, що змусило мене прийняти ідеологію українського націоналізму як свою власну. Справа в тому, що націоналіст – це набір тих якостей характеру, які я найбільше ціную і виховую в собі. У широкому розумінні це – відповідальність, твердість до себе, проактивність, відсутність страху, впевненість та готовність діяти. “Відвага” та інші вишкільні табори спрямовані саме на їх формування.

І якщо говорити чи про особисту успішність, чи про глобальні зміни держави – варто виховувати себе і чітко усвідомити: усе залежить тільки від тебе.

Фото з “Відваги 2016” тут.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s