Білорусь: маршрут та цікаві місця

Спитайте у середньостатистичного мандрівника: “Куди ти хочеш поїхати?”. Відповідь буде приблизно такою: “Норвегія! Тибет! Австралія!”. Так, там є що подивитись. Але раджу пригальмувати і лишити солодке на десерт. Подивитись спершу під ноги: там не гірше.

Об’їздити спершу рідну країну, потім – її сусідів, поступово збільшуючи радіус подорожі. Щоб не було так, що Норвегія вразила, а решта – надто нудно і сіро.

minsk_churchРозмірковуючи приблизно в такому напрямку, ми вирішили подивитись Білорусь. Стереотипів – достатньо, а подорож – найкращий спосіб звільнитись від них.

Маршрут обирали довго, намагаючись за 5 днів охопити побільше контрастів. Зупинились на варіанті “Мінськ – Нясвіж – Гродно”. Розшифровую: столиця-колиска радянщини – колоритне містечко зі старовинним замком – проєвропейське місто на кордоні з Польщею.

minskМінськ. Дійсно великий, навіть гігантський. І справа не у площі: просто всі будівлі велетенські. Відчуваєш себе мурашкою (радянські архітектори
абсолютно точно досягли своєї мети). Попри це, Мінськ дуже спокійний та повільний (так, це столиця!). Автобуси, потяги їздять фактично напівпорожніми – і це неабияк дивує! Вулиці теж не переповнені.

minsk_central

Саме тому, напевно, Мінськ чистий. І трошки відсталий від сучасних технологій: навіть з wi-fi тут туго – навіть у кафешках його не зловиш.

До речі, тут активно пропагують білоруську мову: сотні бігбордів та стендів, які закликають говорити рідною. Але, на жаль, у Мінську її звучання так і не почули.

nyasvizhНясвіж. Маленьке, тихе (не зважаючи на велику кількість туристів) містечко. Переважна більшість людей проживає у приватних будиночках, дехто навіть говорить білоруською. Щоправда, чули ми її лише раз.

Основна пам’ятка –  Несвізький замок, резиденція Радзивілів. Музейний комплекс підтримують у вражаючому стані: експозиції просто ідеальні! Ми блукали замком кілька годин і не втомилися захоплюватись. Якщо чесно, замок в Мукачево чи Кам’янець-Подільська фортеця у цьому плані дуже відстають…

Крім цього, у Нясвіжі багато парків і озер. Це, однозначно, великий плюс. Про мінуси – розповім у наступному пості 😉

nyasvizh_castle

nyasvizh_castle1

nyasvizh_castle2

grodnoГродно. Місто знаходиться поблизу кордону з Польщею і це дається взнаки. Як сказав Андрій, “Гродно – це білоруський Львів”. Дійсно, атмосфера схожа. Багато церков, бруківка, сотні кафе і пам’ятників… та найбільше – музеїв! Які тільки хочеш на будь-який смак.

Поруч з такою культурністю, вночі місто показує свій інший бік: місцева молодь і туристи гуляють центральними вуличками, звідусіль лунає музика, сміх. Життя кипить! Потрапляючи сюди, забуваєш, що ти у тихій Білорусі, де права людей значно обмежуються.

grodno_church

Загалом, у мене склалося враження, що Білорусь – це держава з минулого століття. Саме так я уявляла собі Радянський Союз. Стереотип знищити не вдалося, навпаки, ще більше переконалась в його правдивості.

Про побутові деталі, як-от: варіанти переїзду, харчування, житло розповім у наступному пості.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s